Urodziłem się w artystycznej rodzinie. Oboje rodzice byli aktorami. Od najmłodszych lat interesowałem się muzyką i otaczającymi mnie dźwiękami. Pierwsze lekcje gry pobierałem w domowej kuchni obijając drewnianymi łyżkami garnki, patelnie, kuchenne blaty – dewastując przy okazji szafki i obijając ściany. Rodzice zachwyceni talentem syna przekalkulowali jednak bilans zysków i strat. Matematyka jest bezwzględna w takich sytuacjach. Szybko okazało się, że o wiele taniej wychodzi kupno pianina niż remont kuchni. To popołudnie spędzone przez moich rodziców nad  kalkulatorem zadecydowało o mojej przyszłości – zostałem muzykiem.

Pierwsze prywatne lekcje, szkoła muzyczna równolegle z podstawową, pierwszy, drugi stopień, roboczogodziny spędzone nad gamami i pasażami, płacz, że koledzy grają w piłkę a ja muszę ćwiczyć, egzaminy, konkursy, pierwszy łomot od ojca za porannego giga- kaca (swoją drogą do dzisiaj nie wiem jak to się stało)  – słowem nie ma o czym pisać. Prawie normalne życie nastolatka.
Po “osiemnastce”  poszło już z górki:

W 1992 roku rozpocząłem współpracę z jednym z pierwszych portali internetowych w Polsce sprzedającym podkłady MIDI. Przez cztery lata współpracy przygotowałem ponad 1500 utworów z których niektóre wracają do mnie do dnia dzisiejszego w postaci zapytania „czy mógłbyś przygotować aranż taki jak ten, który znalazłem w necie … ?”

W 1996 roku zacząłem pracę jako realizator dźwięku i producent w studio Arturo Lopeza Suramericana Produccion. Przez ponad dziesięć lat współpracy z Arturo przygotowałem 95% płyt sprzedawanych w Polsce i za granicą podczas koncertów Indios i pokazów kultury Andyjskiej.

W 2000 roku zostałem zaproszony do projektu Harvest Time  – zespołu grającego country. Trzy lata współpracy zaowocowały albumem studyjnym i sporą ilością koncertów.

Rok 2002 upłynął pod znakiem “Latino”. Dołączyłem do składu Coco Band – trio grającego muzykę latynoamerykańską

Od roku 2004 współpracowałem i współtworzyłem wraz z Maciejem Muraszko poznańską orkiestrę latino “Los Locos”. Trzy sezony koncertowe i ogromny bagaż doświadczeń muzycznych.

W 2007 roku zostałem zaproszony przez Macieja Muraszko do współpracy w projekcie Psychodancing – zespole towarzyszącym Maciejowi Maleńczukowi. 16 czerwca 2007 roku w Kędzierzynie Koźlu zagraliśmy pierwszy koncert tego projektu. Przepracowaliśmy wspólnie osiem lat wydając osiem płyt, z których każda pokryła się platyną. Zagraliśmy przez ten czas około 1500 koncertów we wszystkich większych miastach w Polsce. To był bardzo pracowity i niesamowicie twórczy okres. Ostatni koncert Psychodancing odbył się w Legnicy 28 czerwca 2015 roku.

W 2015 roku zostałem zaproszony do współpracy przy produkcji płyty Jacka Wójcickiego. Zaaranżowałem i nagrałem na płytę partię fortepianów.
Od 2016 roku współpracuję na stałe z Jackiem i jego zespołem jako pianista i kierownik muzyczny.

Na początku 2016 roku dołączyłem do polskiego składu Ani Cyzon  – polki mieszkającej na stałe w Kanadzie. Ania doszła do finału MBTM oraz wyśpiewała pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie Carpatia 2016 – Rzeszów. Pracujemy razem do dnia dzisiejszego.

2016 rok to również rok Oli Nizio – finalistki Voice of Poland, z którą mam przyjemność pracować wraz z zespołem przy tworzeniu autorskiego materiału.

We wrześniu 2017 ukończyłem kurs coachingu uzyskując międzynarodowy certyfikat International Coaching Community. Dzięki temu uzyskałem kompetencje, które mogę wykorzystać we wspieraniu moich klientów w rozwoju  – nie tylko na polu muzycznym.

Przez 25 lat na scenie miałem przyjemność współpracować z takimi artystami jak Andrzej Rybiński, Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Janusz Radek, Marek Piekarczyk, Kasia Wilk, Łukasz Zagrobelny i wielu, wielu innych. Przede mną kolejne wyzwania, projekty koncertowe i produkcje studyjne.

To moja pasja i miłość –  cieszę się, że mogę się nią z Wami dzielić.

Pierwsza nagroda w Konkursie Premier Opole 2009 dla Macieja Maleńczuka & Psychodancing

Platynowa Płyta – Maciej Maleńczuk & Psychodancing za płytę “Psychodancing”.

Platynowa Płyta – Maciej Maleńczuk & Psychodancing za płytę “Psychodancing II”

Platynowa Płyta – Maciej Maleńczuk & Psychodancing za płytę “Wysocki Maleńczuka”

Platynowa Płyta – Maciej Maleńczuk & Psychodancing za płytę “Psychodancing”.

Platynowa Płyta – Maciej Maleńczuk & Psychodancing za płytę “Psychodancig LIVE”

Złota Płyta – Maciej Maleńczuk & Psychodancing za płytę ” Psychocountry”

Złota Płyta – Maciej Maleńczuk & Psychodancing za płytę “Tęczowa Swasta”

Grand Pix – Anna Cyzon na Festiwalu Carpathia Rzeszów 2016

… Szybkość realizacji, a także jakość i co ważne trafienie w klimat filmu z muzyką bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Rzadko się zdarza, żeby ktoś tak od razu trafił, a tu taka niespodzianka …

PAWEŁ WODNICKI

Studio Fotograficzno – Filmowe

…facet pisze muzę i nie da się tego potem słuchać, bo człowiek ryczy…

dr KATARZYNA RAMIREZ

Prezes zarządu „Pracownia Satysfakcji” , coach ICC Poland

…Bardzo charakterystyczny sposób grania sprawia, że poznam te dźwięki  nawet na końcu świata, nie znam człowieka wkładającego w to tak dużo siebie i swoich emocji.…

PAULINA ROMANIUK

półfinalistka VoP

… Muzyk przez duże „M” i człowiek przez duże „CZ” …

ANIA POLOWCZYK

Trener vocalny

…  to jeden z najbardziej utalentowanych i kompetentnych muzyków jakich znam. Jego produkcja płyty Anny Novy to majstersztyk. Jego bezkompromisowe podejście do dźwięku i muzyki jest godne podziwu. Wielki Szacun …

KRIS GÓRSKI

Producent Muzyczny

… Aranże moich piosenek zrobione przez Grześka przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Twórca, którego cenię i polecam…

ANDRZEJ BONAREK

Kompozytor

… Niezwykle pewny na scenie – zawsze przygotowany. Świetny kompan podczas wieczornych przegwarek. Jeden z tych, za którymi się tęskni muzycznie i towarzysko…

 

WOJTEK WÓJCICKI
Gitarzysta

 Kilka moich chaotycznych referencji i wskazówek odnośnie preferowanego przeze mnie stylu muzycznego przełożył na genialnie zróżnicowany, a jednak wciąż spójny album. W jego studio dzieje się magia – mam motywację do dalszego pisania piosenek, żeby realizować wspólnie dalsze projekty!

GOSIA KRASOWSKA
Piosenkarka

… producent który pracuje z pasją i zaangażowaniem. Potrafi jak dziecko cieszyć się każdym fajnym dźwiękim a nawet alikwotem, a przy tym jest rzetelny i terminowy. Zawsze ma dobry humor. Wesoły i uczynny …

 

ANNA JURKSZTOWICZ
Piosenkarka