Zasób 2@4x

Założeniem studia była niewielka przestrzeń przygotowana akustycznie do nagrywania partii  wokalnych i instrumentów akustycznych oraz do edycji i montażu materiału audio. Po dwóch miesiącach pracy nad pomieszczeniem, pomiarach akustycznych i pracach remontowo – stolarskich udało się stworzyć wymarzone miejsce do pracy, do którego – mam nadzieję – zawitacie już niedługo.
Wyposażając studio postawiłem na niezawodność, jakość i uniwersalność. Idąc tym tropem jako serce systemu wybrałem komputer złożony na zamówienie przez firmę  IroN, która specjalizuje się w składaniu stacji roboczych do studiów nagrań. Ośmiordzeniowy I7 3,4 GHz, 64 GB RAM w zupełności wystarcza do montowania sporego rozmiaru sesji.
Przetwornik ADDA na jakim pracuje to Mytek 8×192, który pracuje również jako analogowy sumator. 
W podstawowym torze sygnałowym postawiłem na światową jakość. Wybór padł na mikrofon Manley Reference oraz niesamowicie brzmiący preamp Millennia STT-1. Zestaw ten sprawdza się doskonale przy nagrywaniu wokali, różnego rodzaju instrumentów dętych a także gitar klasycznych czy akustycznych.
Jako główny monitor odsłuchowy wybrałem firmę Krisa Górskiego APS i jego doskonale brzmiące Aeony. Nad całością brzmienia czuwa nieustannie jeden z niewielu w Polsce kompresorów masteringowych Elysia Alpha.
Całość uzupełniają procesory: Bricasti M7, karta FX – UAD 2, oraz Eventide 2016.
Tyle tytułem technicznego wprowadzenia – odpowiadając jednocześnie na często zadawane pytanie “na czym pracujesz?“  


Czym się zajmuję? Głównie aranżacją, produkcją i kompozycją szeroko pojętej muzyki.
Do ciekawszych projektów, jakie miałem przyjemność realizować, niewątpliwie należy produkcja płyty Anna Nova “Emigracja”, która ukazała się wydawnictwem Polskiego Radia.
Materiał niemal w całości został nagrany i zrealizowany w moim studio.
Niesamowitą frajdę sprawiło mi również napisanie muzyki do filmu reklamującego poznański UAM. Trzynastominutowy film – dwa miesiące pracy, synchronizacji kompozycji z obrazem i postprodukcji. Muzyka nowoczesna w połączeniu z klasyczną orkiestrą symfoniczną.
Jest tego oczywiście o wiele więcej. Zainteresowanych zapraszam do działu Dyskografia i Teledyski

W ciągu pięciu lat pracy studia miałem przyjemność gościć i pracować z wieloma znakomitymi artystami. Nagrywali u mnie między innymi: Anna Jurksztowicz, Maciej Maleńczuk, Jacek Wójcicki, Ola Nizio, Ania Cyzon (Kanada), Agata Sobocińska, Steve Stevenson (USA) czy Paulina Romaniuk. Wśród instrumentalistów, którzy często goszczą w Studio 7 Piętro spotkać można między innymi Kubę Frydrycha (Psychodancing, Stanisława Celińska), Kondzia Załęskiego (BeMy), Marcina Kajpera (Ray Wilson) czy Przemka Kuczyńskiego (Edyta Górniak) .
Jeśli chcesz dołączyć do tego zacnego grona i przekonać się, że Twoja kompozycja może być przebojem  – zapraszam Cię serdecznie.

Grzesiek Stasiuk

Korg Kronos 2 /88
Korg Kronos 2 / 61
Nord Stage 2 EX
Access Virus TI 61
Korg Trinity 61
Moog Little Phatty Stage
Novation Ultranova
Roland AX – Synth
Roli Seabord Rise 25
Roland XV 5050
Emu E 5000 ultra
NI Maschine Studio
Akai MPK 25